KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 8559144
*
nr 855 9144
Gunnar Widholm
(1882-1953), Sverige
Tusch, Gunnar Widholm (1882-1953), Ur Tidskrifter no 48, 1/12 1906, motivets mått: 22 x 17 ca
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2013
kl 20:07:27
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Widholm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Gunnar Widholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gunnar widholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
-
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:31
-
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09
*
Gunnar Widholm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Gunnar Widholm
nr 855 9144
Gunnar Widholm
(1882-1953), Sverige
Tusch, Gunnar Widholm (1882-1953), Ur Tidskrifter no 48, 1/12 1906, motivets mått: 22 x 17 ca
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2013 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Widholm
Gunnar Widholm, född 1882 i Stockholm, död 1953, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Gunnar Widholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gunnar widholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41 -
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:31 -
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09